Domů / Novinky / Jak vybrat ten nejlepší šicí stroj pro vás
Odběr novinek

Jak vybrat ten nejlepší šicí stroj pro vás

Jak vybrat ten nejlepší šicí stroj pro vás

Jaké jsou druhy šicích strojů ?

Domácí šicí stroje se rozdělují podle druhu na klasické šicí stroje multifunkční, overlocky, koverlocky a speciální šicí stroje.
 

V tomto článku bych se s vámi rád podělil o své mnohaleté zkušenosti s prodejem a opravami šicích strojů.

Nejčastější otázky , které nám naši zákazníci kladou jsou :

Která značka šicích strojů je nejlepší ?
Jak vybrat opavdu kvalitní šicí stroj ?

V současné době se zejména v e-shopech nabízí nepřeberné množství značek a typů šicích strojů a pro laika není jednoduché se v této nabídce orientovat. Každý dovozce nebo výrobce ve svém e-shopu tvrdí, že šicí stroje jeho značky jsou ty nejlepší a zákazníka, který dá na tuto reklamu mnohdy čeká velké zklamání.

Jak vybrat kvalitní šicí stroj ?
Pro každého z vás existuje nějaký šicí stroj, který vám bude vyhovovat, jen musíte vědět, co od něj vlastně očekáváte, zda budete šicí stroj používat pouze občas nebo šít každý den a šití je vaším koníčkem nebo dokonce profesí.

V cenové hladině do dvaceti tisíc je situace poměrně jednoduchá a pokud zvolíte šicí stroj lety prověřených značek  LADA, Bernette, BROTHER, ELNA, PFAFF a JANOME nemusíte se obávat o kvalitu.  V této cenové hladině se šicí stroje liší hlavně desingem a funkcemi (zda je stroj mechanický či elektronický, počtem stehů a pod.). Kvalita a životnost stojů je v podstatě úplně stejná, žádná s výše jmenovaných značek nenabízí větší životnost a odolnost namáhaných dílů.
Duležité upozornění
V žádném případě nevěřte tvrzení, že vnitřní konstrukce strojů odpovídá  kvalitě a výkonu průmyslových šicích strojů včetně kvalitního chapače !
To může tvrdit jen ten, kdo o šicích strojích vůbec nic neví. Mnohem důležitější tedy je kde šicí stroj zakoupíte !

V cenové hladině nad dvacet tisíc je situace poměrně složitější vzhledem k tomu, že zákazníci očekávají propracované funkce, vysokou kvalitu a životnost namáhaných dílů (zejména se jedná o chapač, stehovou desku a zoubky podavače). Většina zákazníků si myslí, že pokud si zakoupí šicí stroj v hodnotě několika desítek tisíc jsou tyto věci samozřejmé, ale pravý opak je pravdou a mnohé čeká zklamání a ptají se jak je možné, že jejich starý šicí stroj  potřeboval za 30 let provozu pouze běžnou údržbu (čištění, mazání, výměnu žárovky a klínového řemínku) a namáhané díly jsou v podstatě jako nové !  Odpověď je jednoduchá : Výrobci (kromě Berniny) používají do drahých šicích strojů (některé jsou označované jako profesionální)  stejné díly jako do levných šicích strojů a tyto díly jsou označené jako spotřební a nevztahuje se na ně záruka ! V praxi to tedy znamená, že šicí stroj za 30 tisíc má stejný chapač a zoubky podavače jako stroj za 5 tisíc !
Co má tedy drahý šicí stroj navíc oproti podstatně levnějším strojům ?
Šicí stroje ve vyšší cenové hladině mají hlavně větší rozměry volného ramene vpravo od jehly, integrované horní podávání, dotykové displeje a spoustu dalších propracovaných funkcí, ale zde opět platí, že vnitřní konstrukce strojů  nemůže odpovídat kvalitě průmyslových šicích strojů včetně chapače !
Jediným výrobcem který v současné době nabízí nejen propracované funkce, ale používá i kvalitní díly s dlouhou životností je BERNINA, PFAFF, BROTHER, JANOME.

Věřím, že tyto informace budou pro vás užitečné a pomohou vám s výběrem šicího stroje.

Aleš Krajíček